Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/home/klient.dhosting.pl/kasiazabawa/szkoladoskonalenia.pl/wp-content/plugins/wow-carousel-for-divi-lite/wow-divi-carousel-lite.php/languages/divi-carousel-lite-pl_PL.mo) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/kasiazabawa/szkoladoskonalenia.pl/:/home/klient.dhosting.pl/kasiazabawa/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php73/usr/share/pear/:/opt/alt/php73/usr/share/php:/opt/alt/php73/) in /home/klient.dhosting.pl/kasiazabawa/szkoladoskonalenia.pl/wp-includes/l10n.php on line 741
Mapa drogowa DMAIC - PATH Szkoła Doskonalenia

Zastanawiasz się od czego rozpocząć przygodę z Lean 6 Sigma?

Prowadzenie projektów usprawniających powinno odbywać się w ustrukturyzowany sposób. Kluczem efektywnego wykorzystania narzędzi jest znajomość każdego z osobna oraz interakcji pomiędzy nimi. Zapraszam do wspierania się w Waszych projektach mapą drogową Lean Six Sigma. Kompletny projekt usprawniający składa się z 24 kroków. Jeśli chcesz je poznać, zapraszam poniżej. Znajdziesz tutaj spis wszystkich narzędzi, materiały teoretyczne oraz porady jak zrealizować projekt od początku do końca. Jeśli będziesz zaglądać częściej, zobaczysz jak platforma się rozwija o nowe koncepcje i narzędzia. 

Krok 6 - Zdefiniuj obecny proces

Krok 7 - Określ finalne oczekiwania klienta VOC

Krok 8 - Określ głos procesu VOP i jego składowe

Krok 9 - Zrób walidację systemu pomiarowego MSA

Krok 10 - Określ koszta braku poprawy procesu COPQ

Krok 11 - Przygotuj analizę przyczyn źródłowych

Krok 12 - Określ i zwaliduj przyczyny źródłowe problemu

Krok 13 - Zdefiniuj zdolność twojego procesu

Krok 14 - Określ ścieżkę i planowane rozwiązania

Krok 15 - Określ koszta i benefity

Krok 17 - Ustanów cele projektu i kamienie milowe

Krok 18 - Otrzymaj zgodę na usprawnienia i wdrożenie

Krok 19 - Trening i egzekucja zadań

Krok 20 - Zmierz rezultaty i efekty zmian

Krok 21 - Zbuduj kartę wyników i kartę kontroli procesu

Krok 22 - Wprowadź cykl PDCA

Krok 24 - Określ plany na przyszłość

Pin It on Pinterest